vabadus.ee

Igasugune reguleerimine ja kontroll on mulle vastumeelsed. Saan aru, et siin-seal on seda vaja, aga .ee domeenid ei ole küll, midagi sellist, kus peaks asju raudsete reeglitega paigas hoidma. Eeneti ettekäänded on täiesti naeruväärsed ja näitavad, et nende arvates on internet broadcast meedium, kus üksikud saavad enamusele oma suva järgi reegleid kehtestada.

Ei tea küll, mis on Eenetti meelt muutma sundinud. Selle, selle ja selle artikli põhjal peaks varsti saabuma vabadus .ee domeenimajandusse.

Ma olen seda aastaid oodanud, aga natuke on kurb ka. Kui siiani võis päris kindel olla, et enamus nimesid, mis pähe tulid olid ka domeenina saadaval, siis pärast vabakslaskmist läheb see kiiresti mööda. Esimesena kaovad lühikesed kolme kuni viie tähelised domeenid ja seejärel vaikselt ka muud, vähegi häälduvad nimed. Ma kaldun arvama ee on selline huvitav domeen, mis tekitab natuke rohkem nõudlust, kui seda võiks olla näiteks Soome fi-l või Läti lt-l. No aga eks aeg näitab.

Üldiselt on tegemist hea asjaga. Samas on seda juttu ka juba varem aetud, Zone blogi kommentaarides oli viide Delfi artiklile, mille järgi peaks ee domeen juba ammu vaba olema.

Tagged with:

2 thoughts on “vabadus.ee”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *