WebAudit – kodulehe analüüs

Veebianalüüsiga tegeleb nüüd meie tütarfirma DreamGrow Digital.

Uuri lähemalt: veebianalüüs WebAutit

Kodulehe analüüs WebAuditKas teie koduleht müüb?

 • Kas teie kodulehelt tulevad pideva voona ostusoovid ja tellimused?
 • Kas teie lehel käib piisavalt külastajaid?
 • Kas teie koduleht on internetis leitav?

Nendele ja teistele küsimustele aitab vastata kodulehe analüüs WebAudit. Kui internetiturundus on teie jaoks uus valdkond, siis on WebAudit see, millest alustada.

Kodulehe hetkeseisu analüüs internetiturunduse seisukohast

WebAudit on põhjalik ülevaade teie kodulehe hetkeolukorrast ja annab konkreetseid juhiseid, mida ette võtta selleks, et koduleht tulemuslikumalt tööle panna.

WebAutiti aruanne koosneb rohkem kui kümnest leheküljest ja heidab valgust teie kodulehe kõigile aspektidele alates tehnilisest teostusest ja kuni positsioonist otsingumootorites kuni usaldusväärsuseni külastaja silmis.

Mida WebAudit teile annab?

WebAudit avab teie lehe internetiturunduse potentsiaali ja annab nõu, kuidas seda täies ulatuses saavutada. Need elemendid mida on võimalik teie lehel paremini teha on aruandes eraldi, koos lahendusega, välja toodud. Nii on WebAuditi aruanne teie abimeheks oma kodulehe  täieliku potentsiaali saavutamisel.

Peamiseks tulemuseks on üksikasjalikud nõuanded, mida järgides saate oma kodulehe paremini toimima panna. Tihti on piisab vaid olulisemate kitsaskohtade likvideerimisest, et saavutada mõõdetavaid tulemusi oma kodulehe efektiivsuses.

Igasugune audit on edasiviiv jõud, kui ta on koostatud põhjalikult ja oma ala proffide poolt. Sevenline poolt koostatud WebAudit on just selline, millest ka reaalset kasu on. Audit aitas välja tuua kitsaskohti ning lõi uusi ideid, kuidas oma kodulehte klientidele paremini kättesaadavaks ja mugavamalt hallatavaks teha. Ise igapäevaselt oma keskkonnas olles ei märka kõiki asjaolusid, mida tuvastab neutraalne kogenud auditeerija.

Sten Argos, tegevjuht, Soov Kirjastus

Siit edasi lugedes leiate täpsema ülevaate sellest, mida WebAudit kujutab ja milliseid valdkondi see hõlmab.

Mida WebAudit uurib?

WebAuditi abil analüüsime teie kodulehe kõiki olulisemaid näitajaid ja nendest tähtsamad on:

Nähtavus

Kas teie koduleht on leitav? Kui inimesed otsivad internetist infot teiega seotud valdkondade kohta, kas nad jõuavad siis teie lehele? Kui teie olemasolevad ja potentsiaalsed kliendid, partnerid või muud huvilised otsivad tooteid ja teenuseid, mida teie pakute, kas teie koduleht tuleb välja prominentse allikana? Kas see on lihtsalt leitav?

 • Milline on teie kodulehe positsioon tähtsamates otsingumootorites?
 • Kas kogu teie koduleht on otsingumootoritele ligipääsetav?
 • Kes teie lehele viitavad ja kuidas on korraldatud kodulehesisene viitamine erinevate sisuosade vahel?
 • Millist infot on teie kohta avaldatud teistes interneti keskkondades (uudised, arvamused, võrdlused, soovitused jne)?
 • Kas olete esindatud üldistes ja erialastes internetikataloogides?
 • Milline on teie lehe üldine külastatavuse potentsiaal? Kui palju päritakse otsingumootoritest teie valdkonnaga seotud infot ja milliseid on nende päringute tulemused?
 • Kuidas esinevad otsingumootorites teie konkurendid?
 • Kuidas mõjutaks parem nähtavus teie kodulehe igakuist külastuste arvu?

Kättesaadavus ja kasutajasõbralikkus

Kättesaadavus ja kasutajasõbralikkus on omavahel tihedalt seotud valdkonnad ja näitavad seda, kas külastaja pääseb teie kodulehele ja kas tal on seda lihtne kasutada.

Selleks, et külastaja üldse teie kodulehte vaatama saaks asuda peab see olema talle tehniliselt ligipääsetav. Teie koduleht peab olema neile tehniliselt vastuvõetav olenemata nende ühenduse kiirusest ja brauserivalikust.

WebAudit toob välja tehnoloogilised lahendused, mis võivad külastajatele probleeme valmistada ja annab soovitusi nende parandamiseks.

Samuti peate rääkima kasutajate keeles, mis lihtsamas lähenduses tähendab, et sakslane tahab saksa keelt ja soomlane soome keelt, kuid samuti on soovitav tabada nende keelekasutust ja kultuuri. Teismelised, professorid, autojuhid ja pensionärid kõik räägivad erinevat keelt ja nendeni jõudmiseks on mõistlik sellega arvestada.

Hea koduleht annab külastajale seda, mida ta otsib ja ei sunni teda mõtlema ja uurima, kuidas üht või teist asja lehel leida. Mida lihtsamad lehe navigatsioonivahendid seda vähem peab külastaja pingutama ning selle võrra jääb tal rohkem aega teie loodud sisusse süüvimiseks.

Kasutajasõbralikkus aitab teil suunata külastajaid sooritama tegevusi, mis on teie kodulehe eesmärkideks. Selleks võib olla hinnapäringu esitamine või uudiskirjaga liitumine, helistamine või küsitlusele vastamine. Olenemata sellest, mis tegevust peab külastaja sooritama, tuleb kontrollida, et ta seda ka teha saab.

WebAudit leiab probleemid, mis võivad külastajatele takistuseks osutuda ja annab nõu, kuidas koduleht kasutajasõbralikumaks muuta. Lihtne ja kergesti kasutatav koduleht aitab suurendada ka teie usaldusväärsust.

Usaldusväärsus

Kui te külastate mõnda kodulehte, siis tihti tekib tunne, et see ikka pole päris see ja te lahkute sellelt lehelt vähem kui 30 sekundiga. Põhjuseks on asjaolu leht ei äratanud teis usaldust. Tihti tehakse otsus lahkuda enne seda, kui märgatakse infot, mida tegelikult on otsima tuldud.

Usalduse võitmiseks on kümneid väikeseid pisiasju, mis kokku tekitavad külastajas usaldust või peletavad ta teie lehelt minema. WebAudit annab nõu, mida on vaja lehele lisada usaldusväärsuse suurendamiseks ja millised komponendid võivad külastajale negatiivse mulje jätta. Viimaste seas on sellised aspektid nagu vanamoodne kujundus, katkised lingid, liigne müügisurve ja palju muud.

Statistika

Kui teil on olemas oma kodulehe statistika, siis saame anda hinnangu külastusnumbritele ja analüüsida külastajate käitumist lehel. Milliseid märksõnu kasutatakse lehe leidmiseks. Millised keskkonnad on teie lehe peamisteks külastajate allikaks. Kas nende seast on puudu mõni oluline kanal? Kui kaua inimesed teie keskkonnas viibivad, milliseid lehti nad vaatavad ja miks nad lahkuvad.

WebAudit aitab teil saada ülevaadet oma kodulehe hetke olukorrast ja seab sellega baasi, et saavutada internetiturunduses mõõdetavaid tulemusi.