Ärisaladus

Mida müüvad portaalid? Külastajate arvu! Tahtsin uurida ühe oma kliendi jaoks reklaamivõimalusi väikeses Eesti portaalis, sest hinnad tundusid madalad ja teema sobiv. Saatsin siis neile päringu küsimusega, kui palju teie portaali külastatakse ja milline on keskmine külastaja?

Vastus? Oli vinge! Kahjuks me ei saa sellist infot kolmandatele isikutele avaldada, sest tegemist on meie ärisaladusega. Hmmm… see on nagu kino külastamine tingimusega, et ekraanile ei tohi vaadata. Lõpuks, pika lunimise peale nad ikka mingid andmed saatsid, kuid need on kontekstist väljas ja ei anna tegelikult asjast mingit ülevaadet.

Minu jaoks pole tegemist just erilise tagasilöögiga aga härraste suhtumine jääb natukene arusaamatuks.

You may also like...

3 Responses

 1. Roman says:

  Tõepoolest see on portaalide enda huvi, et nende külastajate arv oleks avalikult teada.
  Mitmed Eesti portaalid maksavad selle eest isegi raha, et nende tulemusi mõõdetaks kolmandate osapoolte poolt ja oleksid seega omavahel võrreldavad. See on heaks aluseks reklaami hinnakirjade väljatöötamisel.
  Emori iganädalased mõõtmised:
  http://tnsmetrix.emor.ee/

 2. Roman says:

  hmm
  Kas ongi nii mõeldud, et Firefoxiga lingib minu nimi sellele samale postitusele siin (https://www.sevenline.ee/blo…) ja Exploreriga lingib Sinu blogi üldisele lehele (https://www.sevenline.ee/blog/).
  Ja kõige selle juures näidatakse hiirega postitaja nimele minnes kastikest sisuga "Külasta Roman lehte ja saada email"

 3. priit says:

  Hmmm… uurin seda linkimise asja

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.