Keeleteadus

Kunagi varem rääkisin ka keeleteemal aga erilist tagasisidet ei saanud. Proovime uuesti 🙂

Viral marketing, buzz marketing, word of mouth – kas keegi oskab neile suupäraseid eesti keelseid vasteid pakkuda? Mulle jäi kõrva ühe kliendi kasutatud kõmuturundus, mis tundus täiesti talutav ja tegelikult sobiks kõiki neid kokku võtma. Word of mouth’i võibolla natuke vähem. Kas keegi oskab midagi etemat välja pakkuda?

9 thoughts on “Keeleteadus”

 • Pingback: Sõprade petmine
 • Kõmuturundus pole mitte lihtsalt "talutav", vaid tundub lausa suurepärane. Julgen arvata, et buzz marketing’ile on raske leida tabavamat vastet, ja tõepoolest — sobib katma neid teisigi. Viral marketing toob pähe vasted viirusturundus, nakkusturundus või turundusviirus, üks totram kui teine. Kui sõnaraamatu pakutud rada mööda minna, võiks tõlkida muidugi "viiruslik kaubastamine"…

  Mul oleks aga ka üks offtopic küsimus — kas Technorati tag’ide usin lisamine tõotab ka mingit käegakatsutavat tulu? Olen neid siin blogis ikka pisteliselt klikkinud ja — "There are no posts with that tag yet."

  Ja veel — "Ei kommentaari!" on muhe leid 🙂 Kas tohib laenata oma blogi tõlkimisel?

 • Jah, selle turundusviirusega on nii, et võimalikud tõlked tunduvad suht nutused aga midagi neist ilmselt käibele jääb ja paari aasta pärast ei saa me arugi, kuidas teisti võiks olla.

  OK, nende Technorati tagidega on mul natuke kehvasti. teoreetiliselt peaksid need tooma esile teised sama tagiga artiklid techoratis aga ei too ja oma arust olen kõik õigesti teinud. Samuti teab Technorati postitusi, mille tagides on mingi sõna (nt sevenline), kuid teatab ikkagi "There are no posts with that tag yet. Please try again later or post one yourself! To contribute to this page, just post to your blog and include this code:"

  "Ei kommentaari" on eesti folkloori raudvara ja seda võivad kõik kasutada 🙂 loomulikult võib oma lehel kuskil märkida, et mõte seda kasutada tuli siit.

 • Sina kui usin seminaaritaja (blogist puhtalt selline mulje jäänud), saad ju anda oma panuse, et liikvele läheks küll kõmuturundus, aga mitte turundusviirus.

  Technorati huvitas mind aga eelkõige SEO seisukohast. Kui väärtuslikeks hindad Technorati linke? Kui suur võib olla eestlastest lugejaskond? Kas sealne profiili lk toob siia traffic’ut?

 • nakkusturundus… hmmm… peab natuke peas ringi loksutama ja siis vaatama kuidas tundub.

  aga ikkagi word of mouth – suusõnaline turundus?!

 • räägitavturundus
  rääkivturundus
  turundusklats või vastupidi

  word of mouth peaks vist tähendama seda, et suva inimene räägib suva inimesele, et vaata kui hea toode/teenus? Või olen ma sellest valesti aru saanud? http://en.wikipedia.org/wik

  Sellesuhtes inimesed klatsivad alati, räägivad taga, kas siis heas mõttes või halvas, toote/teenusega võib ju sama olla. Klatsiturundus või turundusklats siis…

 • Word of mouth
  – jututurundus
  – loba-, mula-, pula-, vadaturundus
  – semuturundus
  – (moka)laadaturundus
  – kohvi(ku)turundus
  – suitsunurgaturundus
  – saunaturundus ("naised saunas…")
  – neljasilmaturundus

  Jutu- või semuturundus tunduvad praegu etemad.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *