Firefox Extentions

Sõbraga arutasime, milliseid Firefoxi kellasid ja vilesid keegi asutab. Otsustasin välja kirjutada, millised on minu jaoks olulisemad Firefoxi lisad. Nii on Firefoxi installeerimisel vähem mälumängu ja saab alati siit järele vaadata. Enamus infi on ühest mu väga vanast postitusest teises ajaveebis, aga kuna suur osa nendest laiendustest on seotud veebiarendamise, otsingumootorite ja internetiturundusega, siis otsustasi need selle ka siia panna.

AdBlock
Reklaamide filtreerimiseks kasutatav lisa. AdBlock võimaldab kasutajatel defineerida filtreid, mille alusel otsustatakse, kas antud pilt (banner, iframe jne) kuvatakse või mitte. Kogu tegevus toimub paremkliki najal ja selle kasutamine on äärmiselt lihtne.

Add Bookmark Here
See lisa tekitab Bookmarks menüüse ja alammenüüdess lisavõimaluse “Add Bookmark Here”, mille abil panna bookmarki soovitud kohta. Oluliselt mugavam, kui vaikimisi kasutatav “Bookmark this page..”

ColorZilla
Vaata, mis värvi on mingi element. Kopeeri värvikoode, zoomi lehte jpm.

del.icio.us
Mugav vahend lehti oma del.icio.us kontole saata. Lisab tööristaribale nupud My del.icio.us ja tag this.

IEView
Võimaldab kontekstmenüü abil avada linke Internet Exploreris. Tuleb kasuks, kui satute lehtedele, mis on IE only.

MeasureIT
Käepärane vahend veebitrialitele. Võimaldab mõõta objektide suurusi ja asukohti brauseriaknas. Täpsemate tulemuste saavutamiseks nakkub objektide piiridega ja näitab objektide (div, table, img) suurusi hiirega nendel osutades.

SearchStatus
Mugav riist neile, kes tunnevad huvi oma saidi käekäigu vastu otsingumootorites (Google, MSN, Yahoo!). Saate mugavalt infot selliste asjade kohta nagu: Google PageRank, Google kategooria (DMOZ), populaarsus Alexa põhjal, sissetulevad lingid jne.

SessionSaver
Eriti hea vahend juhul, kui masin või brauser lusika nurka viskab, panete kogemata brauseri kinni või suudate muul moel oma sessiooni ära kaotada. Brauserit taaskäivitades avanevad kõik tabid ja aknad nii nagu nad viimasel korral olid.

Web Developer
See on ilmselt veebiarendajale üks vajalikumaid vahendeid. Keela erinevad brauseri efektid (cache, coockie’d, animatsioonid). CSS elementide kirjeldused, CSSi lennult muutmine. Leia alt atribuudita pildid. Vaata cookie’de sisu ja kustuta neid. Kuva lehe HTML kommentaare. Märgi ära erinevad lehe elemendid, näita tabelite ja lahtrite piire. Muuda brauseri akna suurust vastavalt etteantud mõõtudele (800×600, 1024×768 jne). Valideeri HTMLi ja CSSi. Need on vaid väike osa selle suurepärase vahendi võimalustest. Soovitan kõigile, kes vähegi veebiarenduse tehnilise poolega kokku puutuvad.

Sõber saatis veel sellise infi: GSpace – väga äge jubin, saab Gmaili kontot kasutada kui serverit failide hoidmiseks – väga sarnane ftp-le. Võimalus mp3-d üleslaadida ja siis GSpace playeris kuulata neid. Esmapilgul tundub päris äge vidin olevat. Olen siiani kasutanud Windowsi jaoks tehtud GmailFSi, aga GSpace näib praegu mugavam.

Milliseid appi-ilma-selleta-ei-saa-ju-elada lisasid teie kasutate?

7 thoughts on “Firefox Extentions”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *