Otsingumootorid

Interneti otsingumootorid on üheks olulisemaks kanaliks külastajate toomisel kodulehele. Kodulehe statistika järgi moodustavad otsingumootoritest saabuvad külastajad tavaliselt 30-70% kõigist külastustest.

Otsingumootorite tähtsus on tegelikult isegi suurem, sest paljud külastajad, kes sisestavad kodulehe aadressi käsitsi või kasutavad olemasolevat bookmarki, on lehe esmaselt leidnud otsingumootorite kaudu. Seetõttu võib öelda, et üle 50% külastajatest on kodulehe leidnud otsingumootorite abiga.

Vaata ka SEO e-kursust. Dreamgrowst leiad sobiva SEO teenuse.

Kas teie kodulehel käib piisavalt külastajaid?

Võtke meiega ühendust ja vaatame, kuidas teie lehele rohkem külastajaid tuua. Telefon +372 5023598 või saada email: [email protected]

Meie klientide seas on paljud Eesti ettevõtted ON24, City24, Modera Automotive Software for Dealers & Showrooms, Äripäev, Postimees, Telia, Veebimajutus jne.

Õige märksõnade valik on hea positsiooni  aluseks otsingumootorites. Selleks, et teie koduleht tuleks välja otsingu tulemustes, peab see sisaldama märksõnu, mida inimesed otsivad. Tuleb välja selgitada, milliseid sõnu inimesed otsingumootoritesse sisestavad ja kasutada neid märksõnu ja fraase oma lehel.

Otsingumootorite puhul on internetiturunduse peamiseks eesmärgiks saavutada lehele võimalikult hea positsioon otsingutulemuste seas. Selleks tuleb optimeerida kodulehe sisu, teistelt lehtedelt tulevaid linke ja mitmeid teisi parameetreid. Näiteks Google otsingumootor reastab otsingutulemused väga keeruka algoritmi abil, milles arvestatakse üle kahesaja erineva parameetriga.

Maailmas on tähtsamateks otsingumootoriteks Google, Bing ja Baidu. Nendes otsingumootorites tehakse üle 80% kõigist otsingutest. Paljud portaalid ja internetikeskkonnad pakuvad oma kasutajatele nende kolme otsingumootori tulemusi.

Vaata, kas su veebis on mõni SEO viga, mis takistab tulemuste saamist.

Eestis on praktiliselt ainult üks otsingumootor – Google. Aastaid oli selleks Neti, mis seob endas roboti poolt koostatavat otsingumootorit ja inimeste poolt toimetatavat temaatilist kataloogi.

Otsingumootorites oma kodulehe registreerimine tagab teile meelerahu, kuid ei ole tegelikult vajalik. Kõik suuremad otsingumootorid leiavad teie kodulehe oma robotite abiga ise üles. Otsingumootorid ei leia teie lehte vaid juhul, kui sinna teistelt lehtedelt linke ei tule. Linkide puudumisel ei aita aga ka kodulehe registreerimine kuna teistelt lehtedelt tulevad viited on üks olulisemaid komponente teie asukoha määramisel otsingutulemustes. Välislinkide puudumisel ei jõua teie leht lihtsalt esimese 1000 tulemuse sekka ja on seetõttu nähtamatu.

Otsingumootorid koostavad oma andmebaase kasutades selleks roboteid. Robot on spetsiaalne programm, mis liigub linkide kaudu lehelt lehele ja salvestab lehtedelt leitud info otsingumootori andmebaasi. Selleks, et saavutada head positsiooni otsingumootorites peavad lehed olema robotitele lihtsalt loetavad. Robotid ei “näe” pilte, JavaScripti ja paljusid teisi tehnoloogiaid. Kodulehe valmistamine on kompromiss, kus leht tehakse võimalikult robotisõbralikuks aga ka inimestele loetavaks.

Priit Kallas