Service Temporarily Unavailable

Service Temporarily Unavailable

[lbmn_commentscount]

Lugesin täna hommikul Delfist, et avati Eesti suurima tootevalikuga e-kauplus (www.grant.ee). Umbes poole kümneks oli teatas server, et teenus ei ole ajutiselt kättesaadav. See leht tundub töötavat Zoneis, mis iseenesest peaks olema küllaltki vastupidav Eesti mastaapides külastajate laviinidele.

Sellest võib järeldada, et ilmselt oli tarkvaraline rakendus viletsa võitu. Kindlasti aitas kokku jooksmisele kaasa ka asjaolu, et kogu suhtlus serveriga toimub läbi turvalise https protokolli, mis suurendab koormust masinale võrreldes tavaliste http päringutega. Tunduks mõistlik, kui kasutaja suunataks turvalisele kanalile alles selles faasis, kus toimub maksmine (amazon.com, ebay.com jt). Maailma näidete varal võib öelda, et pole mõtet krüpteerida tavalist poes ringi kolamise infot.

Olenemata selles, mis need tehnilised probleemid tekitas, oleks saanud seda vältida järgides veebiehitaja kuldreeglit.

Testige, testige, TESTIGE!!!

Kõik eksivad selle reegli vastu. Ollakse liiga enesekindlad, aega on liiga vähe, ei osata üht või teist faktorit ette näha ja paljud teised põhjused viivad selleni, et avapauguga kaasnev külastajate mass läheb suuremal või vähemal määral kaotsi. Selle vastu eksivad suured (Google Analytics avamine) ja väikesed (mu mõningad äpardused).

Panen endale märkmikusse kirja, et kui sobivasse ostukeskusesse satun, siis lasen selle reegli endale pealuu sisse graveerida.

Seniks edu Granti meestele, sest tegemist paistab olevat asjaliku ettevõtmisega ja suure tõenäosusega saan ma nende kliendiks. Eriti mõnus on asjaolu et:

Eriliseks teeb kaupluse see, et kõik kaupluses pakutavad tooted on reaalselt ka laost saadaval ning tootevalik on tõesti tohutu. Kõikide toodete laoseisud on näha reaalajas.

Huvitav on ka see, et kui nad oma äpardust märkasid, siis kadus PR uudis Delfi avalehelt ja jääb ilmselt paremaid aegu ootama. See on suhteliselt lühikese aja jooksul juba teine kord, kus Delfi PR uudis on andnud märgatavalt erinevaid tulemusi, kui tegijad ise lootsid.

[lbmn_postpagination]

[lbmn_authorbio]

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

Veebikoolitus tegijatele (WordPress)

DreamGrow korraldatav WordPressi koolitus internetiturundajatele toimub 17. juuni 2009. Koolitus on mõeldud…
Continue reading

E-turundus eksperiment

E-turundus eksperiment toimub DreamGrow veebis. Eksperimendi eesmärgiks on selgitada, kui palju saab…
Continue reading

999 äriideed

Eile postitasin Dreamgrow blogisse jutu sellest, kuidas ideed ei maksa midagi. Seal…
Continue reading

Intervjuu Seth Godin’iga

Nüüd on üleval intervjuu Seth Godin'iga, mille tarbeks hiljuti küsimusi kogusime. Intervjuu…
Continue reading

Küsimused Seth Godin’ile

Eelmine nädal leppisin Seth Godin'iga kokku, et teen temaga intervjuu. Kui soovid…
Continue reading

Nüüd on internet väikese tähega!

Natuke vähem kui aasta tagasi kirjutasin, et internet kirjutatakse suure ja väikese…
Continue reading

Sinu positsioon neti.ee otsingus

Panime DreamGrow lehele üles vahendi, mis aitab teada saada, millisel postitsioonil on…
Continue reading

Info visualiseerimine

Natuke ajaviidet :) Leidsin huvitava mänguasja nimega Wordle. Sellega saab blogisid ja…
Continue reading
[lbmn_commentscount]
  1. heee… kõik kommentaarid, mis olid juhtunud ämbri teemalised on uudise juurest kustutatud 🙂 Kui ikka kriitikat ei kannata, siis ei oleks ju mõtet delfisse ronida. Panen selle postituse lingi veel ühe korra neile kommentaaridesse. Vaatame, kuidas tsensuur toimib.

 

Leave a Comment

Priit Kallas

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

You may also like...