Eesmärgid ja statistika

Eesmärgid ja statistika

[lbmn_commentscount]

Paljud, kes on oma lehele mingi statistikavahendi paigaldanud, jälgivad igapäevaselt tulemusi ja kulutavad sellele tihti ebatervelt palju aega. Kui ma eesmärkidest kirjutasin, siis ütlesin, et võrgus saab kõike mõõta ja see on jube lihtne. Statistikatarkvara, näiteks Google Analytics, annab suurepärast infot selle kohta, kuidas inimesed klikivad ja milliseid lehti nad vaatavad. Statistikatarkvara annab välja nii palju infot, et sellesse on kerge uppuda.

Statsiga tegeledes tuleks silmas pidada, et jättes kõrvale ekaubanduse, ei saa me oma kodulehe kõige olulisemate eesmärkide saavutamise kohta infot sugugi mitte statistikatarkvarast. Kõige olulisemad statistikaandmed on need, mis vastavad küsimusele, miks meil üldse koduleht on?

Nende hulka ei kuulu külastajate ega vaadatud lehtede arv või lehel viibitud aeg. Kõige olulisemateks näitajateks on kodulehe tekitatud käive, müügivihjete kvaliteet, kliendi probleemi lahendamise kiirus ja täpsus jne. Need küsimused eeldavad kvalitatiivset hinnangut. Me peame teadma, mida me hindame ja millised veebimõõdikud on sellega seotud.

Näiteks on võimalik suurendada müügivihje kvaliteeti. Suureneb tellimuseks muutvate vihjete protsent või keskmine tellimuste summa. Selleks, et kvaliteeti parandada peame saama aru, millised statistikanäitajad on soovitud tulemustega seotud.

Tuleks meeles pidada, et statistikatarkvara näitab meile, mida külastaja lehele teeb, aga ei näita miks ta seda teeb ja mida ta tegelikult tahab teha. Tõeliselt suurepäraseid tulemusi hakkame saavutama siis, kui leiame oma äriliste eesmärkide, külastaja soovide ja statistikanäitajate vahelised seosed.

[lbmn_postpagination]

[lbmn_authorbio]

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

Veebikoolitus tegijatele (WordPress)

DreamGrow korraldatav WordPressi koolitus internetiturundajatele toimub 17. juuni 2009. Koolitus on mõeldud…
Continue reading

E-turundus eksperiment

E-turundus eksperiment toimub DreamGrow veebis. Eksperimendi eesmärgiks on selgitada, kui palju saab…
Continue reading

999 äriideed

Eile postitasin Dreamgrow blogisse jutu sellest, kuidas ideed ei maksa midagi. Seal…
Continue reading

Intervjuu Seth Godin’iga

Nüüd on üleval intervjuu Seth Godin'iga, mille tarbeks hiljuti küsimusi kogusime. Intervjuu…
Continue reading

Küsimused Seth Godin’ile

Eelmine nädal leppisin Seth Godin'iga kokku, et teen temaga intervjuu. Kui soovid…
Continue reading

Nüüd on internet väikese tähega!

Natuke vähem kui aasta tagasi kirjutasin, et internet kirjutatakse suure ja väikese…
Continue reading

Sinu positsioon neti.ee otsingus

Panime DreamGrow lehele üles vahendi, mis aitab teada saada, millisel postitsioonil on…
Continue reading

Info visualiseerimine

Natuke ajaviidet :) Leidsin huvitava mänguasja nimega Wordle. Sellega saab blogisid ja…
Continue reading
[lbmn_commentscount]
 1. Suuremate statslahendustepuhul, näiteks SiteCatalyst, saab otsad ERPi (tegelikult kuhuiganes) viia ja sealt juba päris asjalikku infot saada…

 2. Goal conversions on GA-s sammuke selles suunas. See aitab suuresti jälgida, et kus maal külastaja trackil landing page – end page ära läheb. Mitte, et see annaks nüüd kõigele vastuse, kuid abiks on see ikkagi päris tugevalt.

  Samas…. päris huvitav oleks ehitada lahendus, mis analüüsib GA, PPC kampaania tulemuste ja ettevõtte ERP-i põhjal lehekülje efektiivsust.

 

Leave a Comment

Priit Kallas

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

You may also like...

2 Responses

 1. Gunnar says:

  Goal conversions on GA-s sammuke selles suunas. See aitab suuresti jälgida, et kus maal külastaja trackil landing page – end page ära läheb. Mitte, et see annaks nüüd kõigele vastuse, kuid abiks on see ikkagi päris tugevalt.

  Samas…. päris huvitav oleks ehitada lahendus, mis analüüsib GA, PPC kampaania tulemuste ja ettevõtte ERP-i põhjal lehekülje efektiivsust.

 2. priit says:

  Suuremate statslahendustepuhul, näiteks SiteCatalyst, saab otsad ERPi (tegelikult kuhuiganes) viia ja sealt juba päris asjalikku infot saada…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *