10 nõuannet usaldusväärsuse suurendamiseks

Stanfordi Ülikooli lehelt leiab nimekirja asjadest, mis on olulised oma kodulehe usaldusväärsuse suurendamiseks. Tulemused põhinevad aastate pikkustel uuringutel, millel osales üle 4500 inimese. Peamised usaldusväärsuse faktorid on järgmised:

1. Inimestel peab olema lihtne teie väiteid kontrollida. Alati on soovitav viidata oma väidete allikale. Isegi, kui inimesed neid linke ei kasuta on nad olemas ja aitavad suurendada lehe usaldusväärsust

2. Näidake, et lehe taga on reaalne organisatsioon. Tooge ära oma aadress, millistesse organisatsioonidesse te kuulute ja kontorihoone pilt ei ole ka halb mõte.

3. Millistes valdkondades te eksperdid olete. Kui teie töötajad või ettevõte on mingil ala sertifitseeritud, siis peaks selle kindlasti ka kodulehel ära mainima.

4. Näidake, et lehega on seotud ausad ja usaldusväärsed inimesed. Alustage kontaktinfost ja inimeste piltidest. Saate lisada ka lühikese elulookirjelduse, et anda edasi inimlik mõõde.

5. Tehke kontakti võtmine lihtsaks. Telefon, postiaadress ja email peavad olema lihtsalt leitavad. Ärge saatke kasutajat täitma anonüümset kontaktvormi, mille adressaati ta ei tea.

6. Kujundus olgu professionaalne ja teemaga sobiv. Maitseid on väga erinevaid aga enamus siiski nõustub sellega, mis on aktsepteeritav ja mis mitte.

7. Tehke oma keskkond kergesti kasutatavaks ja külastajale kasulikuks. uuringud näitavad usaldusväärsed lehed on lihtsalt kasutatavad ja sisaldavad külastajale vajaliku infot. Tihti unustatakse kellade ja vilede lisamisel endalt küsida, mis kasu külastaja sellest saab.

8. Uuendage lehe sisu tihti või vähemalt viidake sellele, et seda on kohendatud. Inimesed peavad pidevalt uuendatavaid, “elavaid” keskkondi usaldusväärseteks.

9. Proovige oma reklaame ja müügijuttu vaos hoida. Vältige oma lehel reklaame, popup-aknaid ja muud pealetükkivat promomaterjali.

10. Proovige vältida kõiki vigu, ükskõik kui väikesed need ka poleks. Katkised lingid ja kirjavead (mis on tihti ka käesoleva keskkonna suureks probleemiks) vähendavad märgatavalt kodulehe usaldusväärsust. Oluline on ka, et leht oleks alati kättesaadav ja laeks kiiresti.

Stanfordi lehelt leiab ka lingid konkreetsetele uuringutele ja nende usaldusväärsuse kodulehele Stanford Web Credibility Research. Lisaks leidsin Search Engine Guide’ist sellise värske loo nagu 21 Tips for Better Online Credibility, mis ka osaliselt ülaltoodud tulemustele põhineb. [märksõnad: usaldusväärsus]

You may also like...

1 Response

  1. November 30, -0001

    Minu pilt

    Panin paremasse tulpa oma pildi. Hmmm… loodan, et see ei mõju erakordse egotripina. Minu peamine mõte pildi panemisel oli keskonda natuke isiklikumaks muuta ja näidata, et postitused ei tule mitte p…

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.