Tulevik on põnev!

Tulevik on põnev!

[lbmn_commentscount]

E10 oli päris põnev ja ka osalejate nimekiri oli märkimisväärne. Enamus, kes midagigi interneti ja turundusega teevad olid kohal. Päeva nael oli kahtlematta Petri Kokko Googlest. Väga hea esineja ja asjalik sõnum.

Ma olen juba tükimat aega oma internetiturundus-teemalisi ettekandeid alustanud slaidiga “internet on kohal”. Väga lahe oli vaadata, et tema ettekanne alga sisuliselt sama tähelepanekuga. Petri juhtis tähelepanu sellele, et innovatsioon üha kiireneb ja asjad, mis juhtusid pool aastat tagasi hakkavad juba natuke käru pealt maha jääma.

Ta tõi välja, et sotsiaalsed võrgud on viimase 18-24 kuuga plahvatuslikult arenenud. 64 protsenti inimesi on seotud mingi sotsiaalse saidiga ja 40 protsenti blogidega (ei pannud kahjuks tähele, mis andmetega oli tegu).

Meedia killustub ja paari telekanali asemel saab olema miljoneid infoauke internetis. Nende majandamises ilmselt seisnebki Google tulevik, sest tavapärane meediaplaneerimine ei ole sel juhul võimalik ja AdSense ning AdWords tüüpi programmid on möödapääsmatud. Googlel on siin tohutu suur edu teiste tegijate ees (kus tal ei oleks (sotsiaalsed võrgud näiteks :)).

Power to the people. Inimestel on üha lihtsam end väljendada, oma loomingut avaldada ja jagada oma elu sõprade ning lähedastega. Samuti lihtsustub selle loominguga raha teenimise võimalus (video, podcast, blog, jne). See muudab üha tähtsamaks sihtimise ning Google suudab seda muidugi pakkuda 🙂

Turundajad peaksid suutma leida tee inimeste suhtevõrgustikku, sest see mida bränd endast räägib muutub üha vähem oluliseks ja see, mida inimesed brändist räägivad üha tähtsamaks. Uuringud näitavad, et arvustus internetis, mis on kirjutatud „tavalise inimese poolt“ on ostuotsuse seisukohast sama oluline kui toote või teenuse koduleht.

Kokkuvõttes oli tegemist suurepärse ettekandega ja loodetavasti pani see paljudel kõhklejatel mõtted õiges suunas liikuma.

Internet on kohal! Kas sina oled ka?

[lbmn_postpagination]

[lbmn_authorbio]

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

Veebikoolitus tegijatele (WordPress)

DreamGrow korraldatav WordPressi koolitus internetiturundajatele toimub 17. juuni 2009. Koolitus on mõeldud…
Continue reading

E-turundus eksperiment

E-turundus eksperiment toimub DreamGrow veebis. Eksperimendi eesmärgiks on selgitada, kui palju saab…
Continue reading

999 äriideed

Eile postitasin Dreamgrow blogisse jutu sellest, kuidas ideed ei maksa midagi. Seal…
Continue reading

Intervjuu Seth Godin’iga

Nüüd on üleval intervjuu Seth Godin'iga, mille tarbeks hiljuti küsimusi kogusime. Intervjuu…
Continue reading

Küsimused Seth Godin’ile

Eelmine nädal leppisin Seth Godin'iga kokku, et teen temaga intervjuu. Kui soovid…
Continue reading

Nüüd on internet väikese tähega!

Natuke vähem kui aasta tagasi kirjutasin, et internet kirjutatakse suure ja väikese…
Continue reading

Sinu positsioon neti.ee otsingus

Panime DreamGrow lehele üles vahendi, mis aitab teada saada, millisel postitsioonil on…
Continue reading

Info visualiseerimine

Natuke ajaviidet :) Leidsin huvitava mänguasja nimega Wordle. Sellega saab blogisid ja…
Continue reading

Priit Kallas

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *