Tasuta statistikatarkvara

Tasuta statistikatarkvara

[lbmn_commentscount]

Tänapäeval on tasuta ehk vabatarkvarana saadaval põhiliselt kolm statistika paketti. Analog, AWStats ja Webalizer. Saadaval on ka mitmeid veebipõhise teenusena pakutavaid lahendusi, milles kõige märkimisväärsem neist on ilmselt Google Analytics.

Kuna ma eelistan serveri logfailidel põhinevat statistikat, siis peatun lühidalt kolmel esimesel. Neist kõige laialdasemalt kasutatav on Webalizer, mis on paigaldatud pea iga hostingupakkuja serveritesse. Webalizer on neis kolmest ka kõige vananenum. Viimane versioon (2.01-10) tuli välja peaaegu neli aastat tagasi, 16. aprillil 2002. aastal.

Tõenäoliselt kõige vanem statistikatarkvara on Analog, mille versioon 0.8beta nägi ilmavalgust 14. juunil 1995. aastal. Kuigi Analog on väga pika ajalooga, siis tundub tema areng on tänaseks peatunud, sest viimane versioon (6.0) tuli välja natuke üle aasta tagasi 19. detsembril 2004. aastal.

Nüüda aga minu lemmiku juurde, milleks on AWStats. AWStats on eelnimetatutest kõige turundajasõbralikum, sest loeb selliseid olulisi näitajaid nagu keskmine külastuste pikkus, erinevate pikkustega külastuste protsentuaalne jaotumine, külastuste arv ühe külastaja kohta ja nii edasi. AWStats võimaldab ka iga näitaja juures näha lisaks top tulemustele ka täisnimekirja. Turundaja jaoks olulise asjana suudab AWStats eristada ja arvestusest kõrvaldada enamus mitte inimestest kasutajaid, milleks on peamiselt otsingumootorite robotid ja muud automaatsed päringud. AWStats on ka värske ning pidevas arengus viimane versioon (6.5) valmis 9. jaanuaril 2006. aastal.

AWStats suudab rahuldada enamus väiksemate kodulehtede vajadused, kuid kui on tahtmine oma keskkonna statistikat väga põhjalikult uurida, siis peab kasutusele võtma juba suuremate võimalustega tasulised paketid. Siit leiate nende kolme paketi omavahelise võrdlustabeli (see võrdlus on koostatud AWStats’i poolt, kuid on siiski küllaltki erapooletu). Loodetavasti vastab see postitus ka Siimu küsimusele.

[lbmn_postpagination]

[lbmn_authorbio]

  About us and this blog

  We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

  Request a free quote

  We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

  Subscribe to our newsletter!

  Veebikoolitus tegijatele (WordPress)

  DreamGrow korraldatav WordPressi koolitus internetiturundajatele toimub 17. juuni 2009. Koolitus on mõeldud…
  Continue reading

  E-turundus eksperiment

  E-turundus eksperiment toimub DreamGrow veebis. Eksperimendi eesmärgiks on selgitada, kui palju saab…
  Continue reading

  999 äriideed

  Eile postitasin Dreamgrow blogisse jutu sellest, kuidas ideed ei maksa midagi. Seal…
  Continue reading

  Intervjuu Seth Godin’iga

  Nüüd on üleval intervjuu Seth Godin'iga, mille tarbeks hiljuti küsimusi kogusime. Intervjuu…
  Continue reading

  Küsimused Seth Godin’ile

  Eelmine nädal leppisin Seth Godin'iga kokku, et teen temaga intervjuu. Kui soovid…
  Continue reading

  Nüüd on internet väikese tähega!

  Natuke vähem kui aasta tagasi kirjutasin, et internet kirjutatakse suure ja väikese…
  Continue reading

  Sinu positsioon neti.ee otsingus

  Panime DreamGrow lehele üles vahendi, mis aitab teada saada, millisel postitsioonil on…
  Continue reading

  Info visualiseerimine

  Natuke ajaviidet :) Leidsin huvitava mänguasja nimega Wordle. Sellega saab blogisid ja…
  Continue reading

  Priit Kallas

  This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

  You may also like...

  3 Responses

  1. November 30, -0001

   Google ja statistika

   Mõni aeg tagasi ostis Google statistikatarkvara tootja Urchin’i. Umbes poole aasta pärast järgnes sellele nende tehnoloogial põhineva teenuse Google Analytics välja toomine. See tekitas internetiturundajates…

  2. November 30, -0001

   Google Analytics nüüd kõigile valla

   Google Analyticsi kasutamiseks pole vaja enam lunida ja järjekorras seista. Juba paar päeva saab igaüks, kel soovi, oma Google kontoga Analyticsi kasutajaks registreeruda. Ma olen ise Google Analyticsit…

  3. November 30, -0001

   Blog.tr.ee reklaam

   Blog.tr.ee reklaam

   Katsetasin eile blog.tr.ee reklaampostitust. Alguses oli üks mu mure selles, et ei saa kuidagi eristada reklaamklikke teistest blog.tr.ee klikkidest. Ei möödunud tundigi, kui…

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *