Sevenline internetiturundus blogi jätkub meie tütarfirma DreamGrow Digital ajaveebis.

Loe DreamGrow Digital internetiturundus blogi!


Posts Tagged ‘rendiauto’

Autorent

Thursday, June 29th, 2006

Sõber Ants leidis internetist ühe huvitava lehe (otsest viidet ei too aga aadress on www rendiautorent info). Näiliselt on tegu autorendi firmaga aga kui koodi vaadata, siis selgub, et tegemist on hoopis sõnaraamatu ja/või nimede registriga. Nimelt on lehe koodi nähtamatusse H1 tagi pandud umbes 160 kilobaiti igasuguseid märksõnu, nimesid ja muud läbu, mille eesmärk jääb küll mõistetamatuks.

Ilmselt on eesmärgiks olnud otsingumootoreid spämmida. Ma küll väga kahtlen sellise tegevuse tulemuslikkuses aga huvitav oleks jälgida, kuidas sellel lehel Netis ja Googles läheb. Üks Eesti hotell spämmis end küll mõni aeg tagasi Googles esimeseks aga viimasel ajal pole teda headel kohtadel näha olnud ja spämmisele avalehele on “väga kaval“ redirect tehtud.

Üha rohkem määravad lehe rankingut omanikust sõltumatud tegurid ja seetõttu võiks juba loobuda sellisest oi-küll-me-oleme-kavalad lähenemisest. Selleks, et täna otsingumootoreid lüpsta tuleb ikka paras jagu pingutada ja selle asemel võiks ju hoopis korralikult lehte arendada.

Leidur ja isemõtleja nagu ma olen, panen siia katseks ka paar autorenditeemalist märksõna H tagi sisse. Eks näis kas õnnestub Googles või Netis mingi vähegi arvestatavam positsioon saavutada. Sõnad ise on viidatud spämmilehelt ja kontrollisin, et kasutajad tõesti neid ka kasutavad.

autorent, rendiauto, rent a car tallinn


Eriti lõbus on veel asjaolu, et kuigi neil on lehel 159 352 baiti (54 A4 lehekülge ehk 17 712 sõna) spämmi on nad ikkagi paar olulist top10 märksõna välja jätnud. Lõbus.