Kui palju maksab kodulehe tegemine?

Kui palju maksab kodulehe tegemine?

[lbmn_commentscount]

Sain paar päeva tagasi sellise küsimuse: millise rahasummaga peab arvestama nii olemasoleva uuendamise kui ka täiesti uue kodulehe loomise puhul? Minu vastus on pikk ja segane aga loodetavasti annab otsad kätte, millest alustada.

Sellele küsimusele ei ole ühest vastust. Soovitaksin teil lugeda minu ülevaadet Kuidas teha toimivat kodulehte?. Lisaks võib abiks olla mu Äripäeva seminari ettekanne “Mis on sisuhaldustarkvara ja kuidas seda valida? (8,2MB PowerPoint).

Üldiselt tuleks arvestada sellega, et veebivalmistajad ei taha tavaliselt teiste vana asja kohendada. Küsimus ei ole ainult selles, et nad oma toodet tahavad müüa vaid tihti võib võõra süsteemi tundma õppimine ja kohendamine võtte rohkem aega ja raha, kui uue valmistamine.

Kui nüüd numbritest rääkida, siis uute kodulehtede valmistamise hinnad algavad suurematel tegijatel 15-20 tuhande krooni juurest. Nagu on raske vastata küsimusele “Kui palju maksab auto?” teadmata kas tahate veaoautot või sõiduautot, oleneb ka kodulehe hind teie vajadustest ja eesmärkidest. Hinda saab arvutama hakata alles siis, kui olete endale selgeks teinud, mis on teie eesmärgid, mida te kodulehega saavutada tahate ja milliseid tehnilisi vahendeid selleks on vaja rakendada.

Tegijat valides on alati lihtne hinna järgi otsustada aga proovige natuke süviti minna ja selgitada välja, kes oleks teile parim partner. Hea partner ja keskpärane tehnoloogia annavad kokku hea lahenduse. Kehv partner ja hea tehnoloogia aga tavaliselt head tulemust ei anna.

Enne kui asute kodulehte uuendama mõelge läbi, miks te seda teha tahate, sest uuest kujundusest ja kodulehest oluliselt tähtsam oleks sisumaterjali ümber töötamine, toomaks lehele rohkem külastajaid ja panna see efektiivsemalt tööle. Külastajad ei tule mitte hea disain või tehnilise lahenduse tõttu vaid just tänu sisule, mis aitab teil otsingumootorites häid positsioone saavutada ja veenab saabunud külastajaid teie teenuseid kasutama.

[lbmn_postpagination]

[lbmn_authorbio]

  About us and this blog

  We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

  Request a free quote

  We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

  Subscribe to our newsletter!

  Veebikoolitus tegijatele (WordPress)

  DreamGrow korraldatav WordPressi koolitus internetiturundajatele toimub 17. juuni 2009. Koolitus on mõeldud…
  Continue reading

  E-turundus eksperiment

  E-turundus eksperiment toimub DreamGrow veebis. Eksperimendi eesmärgiks on selgitada, kui palju saab…
  Continue reading

  999 äriideed

  Eile postitasin Dreamgrow blogisse jutu sellest, kuidas ideed ei maksa midagi. Seal…
  Continue reading

  Intervjuu Seth Godin’iga

  Nüüd on üleval intervjuu Seth Godin'iga, mille tarbeks hiljuti küsimusi kogusime. Intervjuu…
  Continue reading

  Küsimused Seth Godin’ile

  Eelmine nädal leppisin Seth Godin'iga kokku, et teen temaga intervjuu. Kui soovid…
  Continue reading

  Nüüd on internet väikese tähega!

  Natuke vähem kui aasta tagasi kirjutasin, et internet kirjutatakse suure ja väikese…
  Continue reading

  Sinu positsioon neti.ee otsingus

  Panime DreamGrow lehele üles vahendi, mis aitab teada saada, millisel postitsioonil on…
  Continue reading

  Info visualiseerimine

  Natuke ajaviidet :) Leidsin huvitava mänguasja nimega Wordle. Sellega saab blogisid ja…
  Continue reading

  Priit Kallas

  This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

  You may also like...

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *