Google Custom Search Engine

Google Custom Search Engine

[lbmn_commentscount]

Panin Sevenline ajaveebile katsetamiseks külge uue otsingusüsteemi Google Custom Search Engine. Peamiselt ajendas mind seda tegema asjaolu, et Nucleus CMSi sisseehitatud otsing on väga puine ja otsingu tulemused on suhteliselt kesised. Googlel seda probleemi ei ole ja võib öelda et, nad on oma otsingualgoritmidega päris tasemel. Pärast natuke pusimist ja katsetamist olen asjaga päris rahul. Leiab rohkem ja lihtsamini. Google oma ajaveeb kirjutab uuest võimalusest siin Eureka! Your own search engine has landed!

Sellel lahendusel on muidugi ka mõned miinused. Esiteks ei toimu otsinguandmebaasi uuendamine reaalajas vaid vastavalt sellele, kuidas Googlebot kohal käib. Näiteks eilses artiklis olnud unikaalne sõna „haigevoodis“ ei ole täna veel otsinguga leitav. Lohutan end sellega, et otsitakse ikkagi vanemaid asju ja need on juba Google indeksisse jõudnud.

Teine miinus on see, et kui su koduleht ei paku Googlele huvi ja indeksis on vaid mõned lehed, siis ei ole seda lahendust eriti mõttekas kasutada. Sevenline leht tundub Googlele meeldivat ja 1200 indeksis oleva lehe seas on ilmselt kõik vähegi olulisem olemas. Siin tegin lihtsa valiku, Nucleuse otsing ei konkureeri antud juhul kuidagi Google poolt pakutava lahendusega.

Kolmas miinus on see, et sinu otsingutulemuste kõrval võidakse näidata konkurentide reklaame. Näiteks kui sisestate otsingu „internetiturundus“ on kõrval kohe reklaam, mis räägib „kodulehtede valmistamine, turundus,disain ja sisuhaldus“. No aga pole hullu, konkurents teeb inimkonnale ainult head.

Põhimõtteliselt saab otsingu tulemuste näitamise integreerida ka otse keskkonna sisse, aga praegu tundus mulle, et Google leht on piisavalt hea. Üks täiesti jabur apsakas, mis silma hakkas on asjaolu, et loodava otsingumootori nimes ei saa süsteem hakkama täpitähtedega.

Lisaks oma lehele otsingumootori loomisele võimaldab Google Custom Search Engine teha kõikvõimalikke otsingumootoreid. Tuleb lihtsalt kirjeldada, millistest keskkondadest otsingutulemustesse andmeid võetakse. Samuti saab määrata, kes otsingumootori arendamises kaasa võivad lüüa (Anyone / Only people I invite). Näiteks tegin otsingumootori, mis otsib infot ainult Eesti peamistest uudiskanalitest.

[lbmn_postpagination]

[lbmn_authorbio]

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

Veebikoolitus tegijatele (WordPress)

DreamGrow korraldatav WordPressi koolitus internetiturundajatele toimub 17. juuni 2009. Koolitus on mõeldud…
Continue reading

E-turundus eksperiment

E-turundus eksperiment toimub DreamGrow veebis. Eksperimendi eesmärgiks on selgitada, kui palju saab…
Continue reading

999 äriideed

Eile postitasin Dreamgrow blogisse jutu sellest, kuidas ideed ei maksa midagi. Seal…
Continue reading

Intervjuu Seth Godin’iga

Nüüd on üleval intervjuu Seth Godin'iga, mille tarbeks hiljuti küsimusi kogusime. Intervjuu…
Continue reading

Küsimused Seth Godin’ile

Eelmine nädal leppisin Seth Godin'iga kokku, et teen temaga intervjuu. Kui soovid…
Continue reading

Nüüd on internet väikese tähega!

Natuke vähem kui aasta tagasi kirjutasin, et internet kirjutatakse suure ja väikese…
Continue reading

Sinu positsioon neti.ee otsingus

Panime DreamGrow lehele üles vahendi, mis aitab teada saada, millisel postitsioonil on…
Continue reading

Info visualiseerimine

Natuke ajaviidet :) Leidsin huvitava mänguasja nimega Wordle. Sellega saab blogisid ja…
Continue reading

Priit Kallas

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *