Captcha vs filter

Hiljuti paigaldatud WordPressis võtsin esmalt kasutusele spämmifiltri, aga see nõuab pidevat tähelepanu, et õiged asjad kaotsi ei läheks. Seega panen uuesti peale captcha, mis eeldab kasutaja taiplikust. Võtsin kasutusele sellise plugina nagu CaptchaThis!, sest mulle need “sisesta suvalisi tähti pildid” ei meeldi. Tegemist on erinevate küsimustega, millele spämmirobotid tõenäoliselt vastustust ei suuda leida.

Nüüd peaksid kommentaarid koheselt avalduma ja need, kes captchat täita ei suuda kommenteerida ei saa. Siin võib siis katsetada, kas asi toimib või mitte. Kui mingeid probleeme tekib, siis võib ka mõnd muud lahendust proovida.

Tagged with:

11 thoughts on “Captcha vs filter”

 • Küsimusele “Mis loom on president?” vastasin Ilves. See ei sobinud. Kas õige vastus oleks “metsloom”? Või on tegemist miskise case-sensitive värgiga? Mu eelmine kommentaar vist seetõttu läbi ei tulnud. Sain vea, kuid uuetsi proovimisel sain teate, et selline kommentaar juba sisestati. Kuidas seda kõike nüüd mõista? 🙂

 • Kuigi see numbri asi on päris tore ja mulle lausa meeldib jään ma Akismeti kasutajaks.

  Siit ka küsimus kas tõesti Akismeti filter ei vajas pidevat järelvalvet. Mul on ta üles aasta tööd teinud ja praeguseks 66193 spämm kommentaari püüdnud. Pole veel kordagi täheldanud, et mõne asjaliku asja oleks kinni võtnud.

 • Miks mitte panna üks äärmiselt selge ja arusaadav, võimalikult lühike, eesti keelne küsimus? Vaevalt ükski spämmbot eesti keelt valdab.

  Näiteks:
  T.H. Ilves on Eesti…

 • OK, panin praegu reCaptcha peale, sest eelmisel olid mingid ühilduvus probleemid ja osa roboteid suutis mu väikest küsimustebaasi trumbata, erinevalt nucleuse küljes olnud matematika pluginast.

  Ma loodan, et liiga keeruline ei ole ja kui keegi tahab midagi öelda, siis captcha taha asi ei jää. peale selle aitate veel kaasa maailma kultuuripärandi digitaliseerimisele.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *