Captcha vs filter

Hiljuti paigaldatud WordPressis võtsin esmalt kasutusele spämmifiltri, aga see nõuab pidevat tähelepanu, et õiged asjad kaotsi ei läheks. Seega panen uuesti peale captcha, mis eeldab kasutaja taiplikust. Võtsin kasutusele sellise plugina nagu CaptchaThis!, sest mulle need “sisesta suvalisi tähti pildid” ei meeldi. Tegemist on erinevate küsimustega, millele spämmirobotid tõenäoliselt vastustust ei suuda leida.

Nüüd peaksid kommentaarid koheselt avalduma ja need, kes captchat täita ei suuda kommenteerida ei saa. Siin võib siis katsetada, kas asi toimib või mitte. Kui mingeid probleeme tekib, siis võib ka mõnd muud lahendust proovida.

You may also like...

11 Responses

  1. Tiittuut says:

    Testing testing 123

  2. Gunnar says:

    Küsimusele “Mis loom on president?” vastasin Ilves. See ei sobinud. Kas õige vastus oleks “metsloom”? Või on tegemist miskise case-sensitive värgiga? Mu eelmine kommentaar vist seetõttu läbi ei tulnud. Sain vea, kuid uuetsi proovimisel sain teate, et selline kommentaar juba sisestati. Kuidas seda kõike nüüd mõista? 🙂

  3. kristjan says:

    Kuigi see numbri asi on päris tore ja mulle lausa meeldib jään ma Akismeti kasutajaks.

    Siit ka küsimus kas tõesti Akismeti filter ei vajas pidevat järelvalvet. Mul on ta üles aasta tööd teinud ja praeguseks 66193 spämm kommentaari püüdnud. Pole veel kordagi täheldanud, et mõne asjaliku asja oleks kinni võtnud.

  4. Oleg says:

    Miks mitte panna üks äärmiselt selge ja arusaadav, võimalikult lühike, eesti keelne küsimus? Vaevalt ükski spämmbot eesti keelt valdab.

    Näiteks:
    T.H. Ilves on Eesti…

  5. Gunnar says:

    Oleg, ära imesta, kui sellele küsimusele kirjutab mõni külastaja vastuseks “partei esimene sekretär” 😛

  6. Priit says:

    ma tiba tuunin neid asju numbrite peale, siis pole suurete ja väikeste tähtede jama.

  7. Jaanus says:

    Vaata ka recaptcha – iga captcha vastamisega tehakse maailm natuke paremaks, mitte ei haihtu bitid niisama tühja õhku 🙂

  8. Priit says:

    OK, panin praegu reCaptcha peale, sest eelmisel olid mingid ühilduvus probleemid ja osa roboteid suutis mu väikest küsimustebaasi trumbata, erinevalt nucleuse küljes olnud matematika pluginast.

    Ma loodan, et liiga keeruline ei ole ja kui keegi tahab midagi öelda, siis captcha taha asi ei jää. peale selle aitate veel kaasa maailma kultuuripärandi digitaliseerimisele.

  9. Aarne says:

    Kui see kommentaar ilmub, siis paistab, et töötab.

  10. Priit says:

    Soundi kapsa test. Pean tunnistama, et sellest oli päris raske aru saada. Pidin mitu korda proovima…

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.