Blog.tr.ee reklaam

Blog.tr.ee reklaam

[lbmn_commentscount]

Katsetasin eile blog.tr.ee reklaampostitust. Alguses oli üks mu mure selles, et ei saa kuidagi eristada reklaamklikke teistest blog.tr.ee klikkidest. Ei möödunud tundigi, kui Andris teatas, et nüüd on reklaami URLis post asemel adpost. Blog.tr.ee ja klikivabriku reaktsiooniajad on ikka täiesti viimase peal. See on väga lahe, et inimesed on nii aktiivsed.

Nüüd siis natuke katsest. Pärast vajaliku sisuga SMSi saatmist tekkis kohe reklaampostitus ja mulle saadeti vastuseks KOLM SMSi. Nende sisu oli väga usaldusväärne ja kinnitas minu arusaamist maailma asjadest 🙂

Sa oled üks parimaid blogijaid keda ma tean! Postitus on esilehele saadetud.

Sa oled kòige lahedam inimene!!! Postitus on esilehele saadetud.

Sa oled üks parimaid blogijaid keda ma tean! Postitus on esilehele saadetud.

Miks just kolm SMSi. Ei tea! Kolm on kohtu seadus? Igati tujutõstvad SMSid olid.

Edasi jäi oodata milliseid tulemusi katse annab. Väike äpardus juhtus siis, kui keegi teine otsustas pärast mind ka reklaampostituse teha. Uus reklaam nihutas minu reklaami nii palju alla poole, et see ei olnud enam avalehel ilma kerimata näha.

Reklaam töötas kahel moel. Esiteks klikkis reklaamil vähemalt 9 inimest. Nende referrer URL sisaldas stringi adpost. See teeb ühe külastaja hinnaks 2,78 krooni, mis on päris madal. Teiseks suutsid ilmselt reklaamist tulenevad klikid viia postituse avalehele ja sealt tuli ka teatav arv klikke. Kolmandaks tundsind mõned ilmselt huvi, mis blogiga on tegemist ja vaadati ka mõningaid teisi postitusi. Kui paljud neist seda just reklaami pärast tegid on raske hinnata. Lõpuks kõige suurem grupp külastusi oli lihtsalt referreriga blog.tr.ee, millele sellisel juhul klikiti on raske öelda. Samas on keskmiselt 20 protsenti blog.tr.ee-st saabujatest sellise referreriga, praegu aga pool. Kontrollkatsena panen selle postituse ka reklaampostituseks.

Natukene oletades ja võrreldes varasema statistikaga ütleksin, et reklaampostitus tõi vähemalt 35 külastust. 71 senti külastus on üks päris rõõmus number. Madalale hinnale aitab muidugi kaasa see, et ega ma ju ei müü midagi. Huvitav oleks ka teada, milline oli CTR (click-through rate) ning kuidas mõjub pealkiri klikitavusele. Kogu see arutlus baseerub Google Analyticsi statistikal. Serveripoolne statistika AWStatsi abil annab mõnevõrra teistsuguseid tulemusi.

[lbmn_postpagination]

[lbmn_authorbio]

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

Veebikoolitus tegijatele (WordPress)

DreamGrow korraldatav WordPressi koolitus internetiturundajatele toimub 17. juuni 2009. Koolitus on mõeldud…
Continue reading

E-turundus eksperiment

E-turundus eksperiment toimub DreamGrow veebis. Eksperimendi eesmärgiks on selgitada, kui palju saab…
Continue reading

999 äriideed

Eile postitasin Dreamgrow blogisse jutu sellest, kuidas ideed ei maksa midagi. Seal…
Continue reading

Intervjuu Seth Godin’iga

Nüüd on üleval intervjuu Seth Godin'iga, mille tarbeks hiljuti küsimusi kogusime. Intervjuu…
Continue reading

Küsimused Seth Godin’ile

Eelmine nädal leppisin Seth Godin'iga kokku, et teen temaga intervjuu. Kui soovid…
Continue reading

Nüüd on internet väikese tähega!

Natuke vähem kui aasta tagasi kirjutasin, et internet kirjutatakse suure ja väikese…
Continue reading

Sinu positsioon neti.ee otsingus

Panime DreamGrow lehele üles vahendi, mis aitab teada saada, millisel postitsioonil on…
Continue reading

Info visualiseerimine

Natuke ajaviidet :) Leidsin huvitava mänguasja nimega Wordle. Sellega saab blogisid ja…
Continue reading
 

Leave a Comment

Priit Kallas

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

You may also like...